כל המידע שחשוב לדעת על ניתוח קטרקט בלייזר

על פי הנתונים כ-40% מהאוכלוסייה שמעל לגיל 60 סובלת או תסבול ממחלת הקטרקט שגורמת לקושי בראייה שנגרם מעכירות שהולכת ומצטברת בקרנית ופוגעת ביכולת של קרני האור לעבור דרכה. אמנם אין יכולת למנוע את המחלה או לרפא אותה בעזרת תרופות אך בעזרת פרוצדורה קצרה ולא מסובכת ניתן בהחלט להשיב את הראייה, להסיר את הקטרקט ולשפר את איכות החיים. ניתוח קטרקט הוא הליך רפואי נפוץ ביותר בכל רחבי העולם והוא נחשב לפשוט, מהיר ועם מיעוט סיבוכים. הטכנולוגיה בתחום משתפרת ומתפתחת כל הזמן ובשנים האחרונות השיטה המובילה לביצוע הניתוח היא ניתוח קטרקט בלייזר שמאפשר לבצע פעולה מהירה, יעילה, מדויקת ולהבטיח החלמה מהירה יותר וחזרה לשגרה.

מדוע כדאי לבצע ניתוח קטרקט בלייזר?

העדשה, כאמור, היא האיבר דרכו עוברות קרני האור אל הרשתית וכך נוצרת ראייה. ניתן לדמות אותה לחלון. כשהחלון עכור ומלוכלך קרני האור מתקשות להכינס וקשה לראות מה מתחולל בחוץ. הדבר נכון גם לעין. בשביל לשפר את הראות יש לנקות את החלון. ניתוח קטרקט בלייזר מאפשר לנקות את העדשה מהשכבה העכורה ולהשתיל במקומה עדשה מלאכותית שקופה ונקייה שמשיבה את הראייה לקדמותה. מחלת הקטרקט נובעת משלל סיבות והראשונה בהן היא הזדקנות. כיום, הטיםול הנפוץ ביותר במחלה הוא ניתוח בו מוחלפת העדשה העכורה בעדשה חדשה. ניתוח בטכנולוגיית לייזר מאפשר לבצע את הפעולה הזאת באופן יעיל, חדשני, מהיר ומדויק ומבטיח תוצאות מצוינות מהר במיוחד, כמו גם שיפור של הראייה. בכך תוכלו גם להיפטר מהקטרקט וגם לשפר את הראייה.

איך אדע אם אני זקוקה לניתוח קטרקט בלייזר?

התסמינים של קטרקט מתבטאים בדרך כלל בירידה בראייה שמתבטאת בתמונה מטושטשת, סינוור, הילות שמופיעות מסביב לעצמים, קושי בזיהוי פנים, ראיית לילה חלשה ועוד. הקטרקט עצמו לא מסכן אתכם באופן ישיר אך הפגיעה בראייה יכולה לגרום לסיכונים, בייחוד עבור אנשים מבוגרים, פגיעה שמתבטאת בסיכון לנפילות ולפציעות, לסכנה בנהיגה וגם להתדרדרות קוגנטיבית בשל פגיעה בחוש הראייה שכן הקושי לראות פוגע באיכות החיים, בהנאה, בתחביבים, ויכול להוביל לעצבות, לחוסר שביעות רצון מהחיים ואף לדיכאון בשל אובדן יכולת כה בסיסית כמו ראייה.

איך אדע אם אני מתאימה לניתוח קטרקט בלייזר?

כדי לאבחן קטרקט יש לגשת לרופא העין שיבצע אבחון מקיף ויתחשב בהיסטוריה הרפואית שלך ובמצבך הבריאותי העכשווי. במרבית המקרים ימליץ הרופא על ניתוח קטרקט בלייזר, שכן זהו ניתוח מהיר, בהרדמה מקומית שמבוצעת בעזרת טיפות מאלחשות, הסיכוי לסיבוכים בו הוא נמוך במיוחד והוא מבטיח החלמה מהירה וחזרה לשגרה תוך זמן קצר. הניתוח עצמו אורך כארבע עשרה דקות.