שיווק עצמי ליזמים – חשיבותו של פרסום עצמי

ידוע כי פרסום ושיווק העסק הינו החלק האחראי על יצירת ההכנסות של המחר. ללא מחלקת שיווק מפותחת, העסק קופא על שמריו ואינו יכול להגיע ללקוחות חדשים, לנתחי שוק נוספים ובדוק את הקשר עם הלקוחות הקיימים. יצירת תדמית אישית ושיווק עצמי הינם תחומים החשובים לא פחות בניהול עסק קיים. העברת מסר איכותי הינה משמעותית יותר מכל מהלך פרסומי עתיר הוצאות שאינו ערוך כהלכה. בניית התדמית הינה תהליך ארוך המאפשר להגדיל את הרווחים ולשמור עליהם גם בתקופות מתונות יחסית.

תדמית היזם חשובה לא פחות מהעסק

יזמים רואים את עסקיהם כמייצגים של אופן התנהלותם. אולם לא פחות משהעסקים עומדים בחזית היזמים, אלו הם היזמים עצמם המתגלים עם הזמן כבעלי דפוסי השקעה החוזרים על עצמם ואלו העומדים מאחורי האקזיטים המרשימים יותר ופחות. דוגמה טובה לייצוג עצמי הינה של דפנה אהרון, יזם ומנהל. המסרים שהיזם מביא אל התקשורת ואל לקוחותיו הם אלו הנותרים בתודעה ומושכים אליהם את הלקוחות החדשים.

בכוחה של תדמית לקבוע את ההצלחה של המיזמים השונים ולו בשל הערכים שהיא משדרת ללקוחות, לקולגות ולסביבה העסקית בכלל. ערכים כמו הצלחה ומקצועיות, בטחון ואמינות הינם ערכים המוכרים את עצמם במשך הזמן ומאפשרים ביסוס בתודעת הצרכנים והקהל הפוטנציאלי. התדמית היא זו אשר תקבע בסופו של דבר את מידת ההצלחה של העסק במבחן המציאות.

על פעולות בונות תדמית

פעולות לא עקביות, מסרים שאינם תואמים את ערכי הארגון, פרסומות המשדרות ערכים לא רלוונטיים או פונות אל הקהל הלא נכון – כל אלו פוגעים בתדמית העסקית של המיזם שלך. על מנת ליצור את התדמית העסקית המספקת את המענה האולטימטיבי לצרכי העסק ולעיניו של הלקוח, רצוי להיעזר באיש מקצוע המומחה בייעוץ שיווקי ותדמיתי ליזם כמו גם לחברה עצמה. ייעוץ שיווקי כולל את בניית ערכי העסק והיזם, יצירת הלימה בין השפה התקשורתית לבין אפיקי השיווק והמודל העסקי של כל יזם וחברה.

אילו אמצעים מאפשרים לבנות תדמית? לבוש הולם ונקי, הופעה מסודרת, חיתוך דיבור נקי וברור, השתתפות בכנסים ובתערוכות, יצירת קשרים עסקיים מתאימים ועוד.

לסיכום, ניתן לומר כי התדמית העסקית של היזם עצמו הינה בעלת כוח עצום להשפעה על גורל העסק ועל מידת ההצלחה שלו בשווקים השונים.